Hafta sonu marketlerin çalışma saatleri – Marketler kaçta açılıp kaçta kapanıyor?

  15.12.2020
  82
  Hafta sonu marketlerin çalışma saatleri – Marketler kaçta açılıp kaçta kapanıyor?

  Hafta sonu marketlerin çalışma saatleri sokağa çıkma yasağıyla merak konusu oldu. Marketlerin kaçta açıldığı ve kaçta kapandığı, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile açıklandı. Öte yandan Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı yasa taslağında marketlerin pazar günü açılış saatinin 11:00’da gerektiği maddesi gündemde yer alıyor. İşte, detaylar.

  Hafta sonu marketlerin açılış ve kapanış saati ile ilgili araştırmalar hızlandı. Marketlerin çalışma saatleri koronavirüs önlemleri kapsamında değişti. Hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketler saat 10:00’da açılıyor. İşte detaylar

  HAFTA SONU MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR?

  Hafta içi saat 10:00’da açılıyor ve saat 20:00’ye kadar hizmet veriyor. Hafta sonu ise 10:00’da açılan marketler saat 17:00’de kapanıyorlar.

  Hafta sonu sokağa çıkma yasağında vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasaplara ve kuruyemişçilere gidip gelebiliyor.

  YENİ DÜZENLEMELER YOLDA

  Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı yasa taslağı, Meclis’te kabul edilirse, perakende ticaretin kuralları değişecek. On binlerce şubesi bulunan zincir marketlerde mobilya, cep telefonu, televizyon satışı yasaklanacak. Ancak bu ürünler söz konusu marketlerin internet sitesi üzerinden satılmaya devam edecek. Zincir marketler pazar günü saat 11.00’den önce açılmayacak.

  Whatsapp
  Canlı Destek
  Canlı Destek
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?